Aktualności

Danuta Bujok gościem konferencji "Niepełnosprawni w sporcie"Danuta o sobie mówi tak:

Kocham podróżować, testować nowości nie tylko protetyczne, poznawać wielu wspaniałych ludzi, bo twierdzę, że każdy jest inny i wyjątkowy.
Chcę być przykładem dla ludzi którzy stracili wiare do życia przez jakiś mały problem, który wydaje się być ogromny w danym momencie np. amputacja, rozpad związku ale też problem osób z rodzin dysfunkcyjnych. Mam nadzieje, że moje życie może dać komuś dużego kopniaka do działania .
Każdy kto wątpi w swoje możliwości, komu zdarza sie upaść i tracić poczucie jakiegokolwiek sensu , powinien wiedzieć, że są na tym świecie tacy, których los doswiadczył tysiąckroć bardziej, a się nie poddali. Życie jest zbyt krótkie by codziennie rano budzić sie z pretensjami do całego świata.
Do celów pcha mnie ambicja, przecież samorealizacja to punkt kulminacyjny zycia. Daje to tyle radosci, szczęścia, tyle pogody ducha, że nagle mozna wszystko. Zawsze powtarzam sobie ze trzeba troche mocniej wierzyć i działać troche bardziej.
Moim celem jest proteza do biegania oraz paraolimpiada, chcę móc w pełni sprawnie i spokojnie trenować. W 2013-2014 miałam okazje trenować biegi krótkodystansowe, w tym okresie miałam start w Sosnowcu na 100m i na Mistrzostwach Polski os.niepełnosprawnych w 2013 Niestety W zwiazku z brakiem protezy do biegania musiałam przerwać treningi.
5tka dla Bartka to drugi po Poland BusinessRun bieg, który popieram z całego serca.Ważne jest, by aktywność sportową osób po amputacji można było  zacząć jak najwcześniej, wiem to z własnego doswiadczenia...ja niestety nie miałam takiej możliwości.


Danuta Bujok
https://www.facebook.com/danuta.bujok/

Wróć do artykułów