Aktualności

"Pełnosprawni w sporcie"

Połączenie czwartej edycji Piątki dla Bartka z konferencją edukacyjną miało dla nas bardzo symboliczny wymiar. Oto po blisko pięciu latach prowadzenia akcji charytatywnej dla własnego dziecka, zaczęliśmy działać jako fundacja, której głównym celem jest edukowanie społeczeństwa na temat niepełnosprawności.

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czsach takie działania są już zbędne, jednak na własnym przykładzie wiemy, że tak nie jest. W naszym kraju kuleje system zdrowotny, ale nie działa również lub działa niewystarczająco żadna instytucja państwowa, która pomagała by takim osobom jak my, Danuta czy Jacek. I tu właśnie dostrzegamy cel naszej działalności - pomoc osobom, które są po amputacji, rodzicom dzieci takich jak nasz Bartek oraz w uświadamianiu naszego otoczenia.

fot.Wojtek Brojewski

I konferencja "Pełnospawni w sporcie" była właśnie takim wydarzeniem. Myśę, że każdy z obecnych na niej słuchaczy, w ciągu tych niespełna trzech godzin, zyskał bardzo dużo wiedzy, przeżyć i emocjonalnych chwil. Mówienie o niepełnosprawności w sposób otwarty prosty, szczery, ale i z dużym dystansem, to wciąż u nas coś rzadko spotykanego, a jednocześnie tak bardzo potrzebnego. Podczas naszego spotkania, naszym gościom udało się to w 100% i za to im serdecznie dziękujemy.

fot.Wojtek Brojewski

Danuta, Jacek i Paweł przekazali nam niesamowitą dawkę wiedzy o codziennym życiu osób po amputacji, ogromną ilość motywacji oraz poczucia humoru, bez którego byłoby im niezwykle ciężko żyć i funkcjonować.

Dla nas było to bardzo ważne spotkanie i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy.

Wróć do artykułów