Program Wyjątkowo Sprawni skierowany jest do wszystkich, którym nie obca jest sytuacja osób niepełnosprawnych w naszym kraju.
O niepełnosprawności mówimy w sposób otwarty i prawdziwy, ale przede wszystkim, pokazujemy jak wygląda i może wyglądać życie z niepełnosprawnością. Co nas wyróżnia? W myśl zasady „nic o nas bez nas” nasze zajęcia prowadzą osoby Wyjątkowo Sprawne, które swoją postawą przełamują stereotypowe myślenie o osobach niepełnosprawnych.

Nasi specjaliści:

Krzysztof Pietrzyk
od 2003 roku porusza się na wózku po wypadku motocyklowym. Skończył studia na AWF Katowice jako niepełnosprawny, wielokrotnie brał udział w mistrzostwach Europy, świata, jest medalistą Mistrzostw Polski oraz paraolimpijczykiem z Londynu 2012 w koszykówce na wózkach. Jest jedynym zawodnikiem w polskim motorsporcie – drifcie poruszającym się na co dzień za pomocą wózka. Zawodowo pomaga osobom niepełnosprawnym podnieść się po ciężkich zdarzeniach życiowych.

Jacek Tomczak
7 lat temu w wyniku wypadku na kopalni straciłem lewą nogę poniżej kolana. Miałem wtedy 19 lat. Myślałem, że to już koniec normalnego życia. Gdy dostałem pierwszą protezę, zrozumiałem, że najlepsze dopiero przede mną. Ukończyłem ekstremalny bieg z przeszkodami, przejechałem na rowerze polskie wybrzeże. Jeżdżę na snowboardzie i gram w drużynie ampfutbolowej. Prowadzę też bloga jackstrong.pl, gdzie pokazuję życie po amputacji. Bo na jednej nodze życie lepiej smakuje!

Kamil Krzyjszczyk
W 2010 roku miałem amputacje lewej nogi na wysokości uda. Po amputacji bałem się gdziekolwiek wychodzić, gdziekolwiek się pokazywać, ponieważ wstydziłem się. Ale dzięki funkcjonalnej protezie i grze w drużynie ampfutbolowej zrozumiałem, że w życiu spotka mnie jeszcze wiele ciekawych i radosnych chwil. Oprócz występów w drużynie ampfutbolowej mam na swoim koncie występy w reprezentacji Polski.

Karolina i Damian Orzechowscy, na co dzień rodzice Bartka, dla którego prowadzą akcję "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać".
Karolina Orzechowska - pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przez wiele lat pracowała z dziećmi chorymi na autyzm, obecnie pracuje w przedszkolu integracyjnym. Damian Orzechowski – pedagog od lat pracujący z młodzieżą. Autor wielu programów profilaktycznych z doświadczeniem w pracy z tzw. trudną młodzieżą. Moja praca jest moją pasją i to mój największy sukces.
W naszej pracy chcemy się skupiać na edukowaniu i poszerzaniu wiedzy na temat niepełnosprawności, chcemy aby nasza działalność pomogła osobom, które podobnie jak my kilka lat temu, znalazły się na życiowym zakręcie. My już wiemy, że z każdej sytuacji jest wyjście, teraz chcemy pomagać innym w odnalezieniu własnej drogi.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w warsztatach w ramach programu, prosimy o kontakt.

Program profilaktyczny Wyjątkowo Sprawni.